NR 10

Emil Szinagel [Schinagel] (1899 - 1943)

Martwa natura z czajniczkiem i popielniczką, 1942

Akwarela, karton
24.50 x 35.00 cm

sygn. kredką l. d.: 1942 Szinagel

Cena wywoławcza: 2500 zł

Autor, współzałożyciel grupy artystycznej „Zwornik”, członek Zrzeszenia Żydowskich Malarzy i Rzeźbiarzy w Krakowie. Oferowane prace powstały podczas okupacji, kiedy Schinagel ukrywał się przed nazistami u polskiej rodziny we Lwowie.

PROWENIENCJA
Praca pochodzi ze zbiorów rodziny artysty.
STAN ZACHOWANIA
Załamania g.p. narożnika.

PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Załamania g.p. narożnika.
Emil Szinagel [Schinagel] (1899 - 1943) - Polski malarz, lekarz; ukończył wydział lekarski Uniwersytetu Jagiellońskiego, a studia artystyczne odbył u T. Axentowicza a ASP w Krakowie oraz u Van Haalema w Akademii w Brukseli. Wiele podróżował po Europie, na dłużej zatrzymując się w Paryżu i w Antwerpii,