NR 48

Jadwiga Maziarska (1913 - 2003)

Kompozycja

serigrafia, papier
18.00 x 12.50 cm

sygn. na pł. p.d.: Maziarska J.

Cena wywoławcza: 1000 zł *
STAN ZACHOWANIA
Grafika podklejona na zielony kartonowy podkład.
STAN ZACHOWANIA
Jadwiga Maziarska (1913 - 2003) - Malarka, scenograf, przedstawicielka abstrakcji organicznej, uznawana za prekursorkę malarstwa materii i strukturalizmu w Polsce; studiowała w ASP w Krakowie (m.in. u S. Filipkiewicza i I. Pieńkowskiego); była związana z I i II > Grupą Krakowską, brała udział we wszystkich jej wystawach; należała też do krakowskiej Grupy Młodych Plastyków (od 1945); realizowała ekspresyjne obrazy...