NR 52

Joan Miró (1893 - 1983)

Kompozycja IV, 1972

Oryginalna litografia barwna
31.70 x 49.60 cm

sygn. na odwrocie nadrukiem: Joan Miro / Lithographie original IV.

Cena wywoławcza: 500 zł *

CENA UZYSKANA: 500 zł *

Podwójny, wydawniczo złożony arkusz. Praca dołączona do monumentalnego wydawnictwa Raymond Queneau „Joan Miró. Lithographe", Mazo & Cie, Paryż 1972
Joan Miró (1893 - 1983) -
Hiszpański malarz i rzeźbiarz; od 1924 tworzył obrazy z pogranicza surrealizmu, budowane z drobnych elementów abstr. (Karnawał arlekina, Osoba w nocy); zwolennik taszyzmu; uprawiał ceramikę artyst. i grafikę, projektował dekoracje i kostiumy teatr., tworzył plakaty.