NR 58

Stefan Mrożewski (1894 - 1975)

Św. Hubert, 1934

Drzeworyt, bibuła
30.00 x 25.00 cm

sygn. oł. p.d.: Stef Mrożewski 1937, l.d. tytuł; sygn. pł. p.d.: MS.

Cena wywoławcza: 1600 zł *
(arkusz: 480 x 390 mm)
A. Pietrzak, „Czarodziej rylca”, Warszawa 2004, poz. 113.
(arkusz: 480 x 390 mm)
Stefan Mrożewski (1894 - 1975) -
Grafik, malarz, ceramik; studiował m.in. w poznańskiej Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych oraz warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa); był współzałożycielem Związku Polskich Artystów Grafików (1919), członkiem Stowarzyszenia Polskich Artystów Grafików Ryt (od 1925); uprawiał przede wszystkim drzeworyt, realizował głównie portrety,...