NR 64
Cynkotypia
7.70 x 6.40 cm
sygn. oł. l.d.: St. O. Chrostowski oraz na pł. l.d.: ST. O. CHROSTOWSKI.
Lit.: A. Pietrzak, „Stanisław Ostoja-Chrostowski (1900-1947)”, Warszawa 2007, poz. 32.
Stanisław Ostoja-Chrostowski (1897 - 1947) -
Grafik; studiował w Moskwie i w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych (u W. Skoczylasa i E. Batłomiejczyka); członek Rytu (od 1925), współzałożyciel grupy Powiśle (1947); profesor warszawskiej ASP; specjalizował się w drzeworycie, był także cenionym ilustratorem książek.