NR 7

Signorini Telemaco (1835 - 1901)

Berlin. Stara gospoda, 1867

Akwarela, papier
18.00 x 24.00 cm

sygn.. p.d. monogramem wiązanym TS 1867 / Berlin

Cena wywoławcza: 1600 zł
Praca przedstawia XVII-wieczny budynek tuż przed wyburzeniem pod rozrastające się neohistoryczne centrum miasta w rejonie Unter den Linden. Urodzony we Florencji artysta należał do toskańskiej grupy Macchiaoli, której członkowie porzucili pracownie na rzecz malowania w plenerze. Studiował w Akademii Florenckiej, był ochotnikiem w wojnie o niepodległość 1859. Podróżował po Europie, w 1881 został profesorem macierzystej uczelni. Przyjaźnił się z Edgarem Degas.

Signorini regularnie wystawiał nie tylko we Florencji, ale także w Turynie, Neapolu, Wiedniu, Wenecji i innych miejscach.
STAN ZACHOWANIA
Praca naklejona brzegami na stary, szlachetny podkład.

STAN ZACHOWANIA
Signorini Telemaco (1835 - 1901) -