NR 73

Jan Matejko (1839 - 1893), Henryk Redlich (1838 - 1884)

Kazanie Skargi wg Jana Matejki, 1874

Miedzioryt, akwaforta/papier
48.00 x 76.00 cm

Cena wywoławcza: 450 zł
Premia Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie za rok 1874. Praca zdobyła złoty medal na Wystawie Powszechnej w Paryżu (1877), a jej autor został odznaczony orderem Legii Honorowej. W tym czasie Redlich został mianowany profesorem petersburskiej Akademii Sztuki, co również jest kojarzone z sukcesem "Kazania Skargi".
K. Sroczyńska, Matejko. Obrazy olejne, Warszawa 1993, s. 76
STAN ZACHOWANIA
marginesy obcięte.
STAN ZACHOWANIA
marginesy obcięte.
Jan Matejko (1839 - 1893) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY,
Henryk Redlich (1838 - 1884) - PRZEJDŹ DO KARTY ARTYSTY