NR 9

Teodor Stachowicz (1800 - 1873)

Kraków. Kościół św. Floriana na Kleparzu, 1826

Tusz lawowany, papier
21.00 x 25.60 cm

sygn.. p.d.: Teodor Stachowicz dec. 826 a Cracovia

Cena wywoławcza: 1200 zł
Teodor Baltazar Stachowicz był synem malarza Michała Stachowicza, wnukiem Stanisława Stachowicza krakowskiego drukarza i księgarza. Malarstwo studiował pod kierunkiem ojca, w 1820 podjął studia w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, ukończył je w 1825, dzięki zapisowi testamentowemu Sebastiana Sierakowskiego. W latach 1837-1855 był nauczycielem rysunku w Szkole SS Prezentek. Malował widoki Krakowa, kościoły, mury obronne Krakowa.
D. Radwan "Stachowicz Teodor Baltazar" [w] Polski Słownik Biograficzny tom XLI wyd. 2002.
STAN ZACHOWANIA
Praca po konserwacji.
STAN ZACHOWANIA
Praca po konserwacji.
Teodor Stachowicz (1800 - 1873) -