NR 12

Czesław Rzepiński (1905 - 1995)

Martwa natura z arbuzem, lata 60. XX w.

Olej, płótno
44.00 x 63.00 cm

sygn.. l.d.: Rzepiński.

Czesław Rzepiński (1905 - 1995) -
Malarz, rysownik i grafik, przedstawiciel koloryzmu; studiował w Krakowie u W. Weissa i F.S. Kowarskiego oraz w Paryżu u J. Pankiewicza; prawiał malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę; realizował głównie martwe natury i pejzaże, malował też kompozycje figuralne i portrety.