NR 17

Stefan Filipkiewicz (1879 - 1944)

Program Zielonego Balonika, 1912

Litografia
50.00 x 20.80 cm

sygn.. SF

Cena wywoławcza: 360 zł

CENA UZYSKANA: 360 zł

Zaproszenie ozdobione karykaturami.
STAN ZACHOWANIA
Ślad poziomego złożenia
STAN ZACHOWANIA
Ślad poziomego złożenia
Stefan Filipkiewicz (1879 - 1944) - Malarz i grafik, przedstawiciel tzw. szkoły Stanisławskiego; studiował w krakowskiej ASP (m.in. u L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego); w okresie I wojny światowej służył w Legionach; był członkiem Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”; malował głównie pejzaże górskie i nadmorskie, realizował również martwe natury, zwłaszcza kwiaty, często zestawiane z porcelaną;...