NR 20

Karol Frycz (1877 - 1963)

Stanisław Sierosławski, 1919

Tusz, kredka, akwarela, papier
29.50 x 42.00 cm

sygn. p. d.: K. Frycz, Warszawa 1919

Cena wywoławcza: 2000 zł
Stanisław Sierosławski (1877-1941) polski pisarz, dziennikarz, konferansjer kabaretowy. Współtwórca kabaretu "Zielony Balonik". Scena przedstawia Sierosławskiego przy pianinie, w trakcie spektaklu szopki Zielonego Balonika w 1911 roku.
Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.