NR 21
Ignacy Paderewski w czasie warszawskiego koncertu, 1919
Tusz, kredka, ołówek, papier
42.00 x 30.00 cm
sygn. p. d.: K. Frycz
Cena wywoławcza:
3000 zł
I scena upamiętnia wybitnego pianistę, męża stanu Ignacego Paderewskiego (1860-1941) koncertującego w salonie państwa Jentysów (Wanda i Tadeusz Jentys – plenipotent mistrza) w hotelu Bristol, w początkach 1919 roku.
II scena związana jest z jednym z pobytów Paderewskiego w Krakowie. Mistrz wykonał tam symfonię Haydena.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.