NR 21

Karol Frycz (1877 - 1963)

Ignacy Paderewski w czasie warszawskiego koncertu, 1919

Tusz, kredka, ołówek, papier
42.00 x 30.00 cm

sygn. p. d.: K. Frycz

Cena wywoławcza: 3000 zł
I scena upamiętnia wybitnego pianistę, męża stanu Ignacego Paderewskiego (1860-1941) koncertującego w salonie państwa Jentysów (Wanda i Tadeusz Jentys – plenipotent mistrza) w hotelu Bristol, w początkach 1919 roku.

II scena związana jest z jednym z pobytów Paderewskiego w Krakowie. Mistrz wykonał tam symfonię Haydena.

Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.