NR 23

Karol Frycz (1877 - 1963)

Zelwerowicz, Kotarbiński i Jednowski jako Lichocki, Bartosz i Nicefor oraz Kościuszko w sztuce Anczyca „Kościuszko pod Racławica, 1904

Litografia
47.50 x 63.00 cm

sygn.. pł. p.d. KF

Cena wywoławcza: 250 zł

CENA UZYSKANA: 300 zł

Grafika z „Teka Melpomeny", teka autolitografii [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków 1904.
.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7.
Karol Frycz (1877 - 1963) - Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.