NR 23
Litografia
47.50 x 63.00 cm
sygn.. pł. p.d. KF
Grafika z „Teka Melpomeny", teka autolitografii [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków 1904.
.: M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7.
Karol Frycz (1877 - 1963) -
Scenograf, malarz, rysownik, jeden z najwybitniejszych scenografów polskich XX w., twórca nowoczesnej scenografii, prekursor dekoracji trójwymiarowej na polskich scenach; współzałożyciel kabaretu Zielony Balonik; profesor krakowskiej ASP.