NR 37
Zaproszenie do Jamy Michalika, ok. 1910
Litografia barwna
46.70 x 18.50 cm
sygn.. w obrębie kompozycji JW
Zaproszenie (dwa zaproszenia?) ozdobione figlarnymi scenami rodzajowymi, wystosowane przez Resztki Młodych Malarzy.
STAN ZACHOWANIA
ślad złożenia
Jan Wojnarski (1879 - 1937) -
Malarz i grafik; studiował u J. Pankiewicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych; uprawiał różne techniki graficzne: miedzioryt, akwafortę, akwatintę, litografię, chętnie przedstawiał widoki miast, m.in. Krakowa i Gdańska; realizował akty, portrety, sceny alegoryczne i religijne, pejzaże, zwłaszcza miejskie, a także martwe natury.