NR 49

Stanisław Wejman (ur. 1944)

Wiadomość, , 1977

Akwaforta, akwatinta barwna
40.50 x 49.50 cm

sygn.. oł. p. d.: Stanisław Wejman – 77

Stanisław Wejman (ur. 1944) -
Grafik. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni malarstwa Hanny Rudzkiej-Cybisowej, oraz pracownię grafiki u Mieczysława Wejmana.

Dyplom uzyskał w 1968 roku. Od tego momentu wykłada grafikę na macierzystej uczelni (od 1994 jako profesor sztuk plastycznych).