NR 54

Toyokuni I (Utagawa Toyokuni)

Scena z teatru kabuki, 1790 - 1845

Drzeworyt barwny
35.80 x 26.00 cm

sygnatura Toyokuni ga; pieczęć cenzorska kiwame, stosowana w latach 1790-1845

Cena wywoławcza: 800 zł
Artysta znany jako Toyokuni I, jeden z największych mistrzów ukiyo-e. Drugi mistrz szkoły Utagawa w Edo ( Tokio ), dzięki któremu stała się ona najważniejszą szkołą drzeworytu barwnego w XIX wieku w Japonii. Jego uczniami byli Utagawa Kunisada oraz Utagawa Kuniyoshi.
STAN ZACHOWANIA
Ślady starej konserwacji
STAN ZACHOWANIA
Ślady starej konserwacji
Toyokuni I (Utagawa Toyokuni) - Japoński drzeworytnik, znanym przede wszystkim ze scen teatru kabuki.