NR 57
Drzeworyt barwny, papier
32.50 x 23.50 cm
sygnatura w owalnym kartuszu Tashidama (Toyokuni ga), pieczęć aratame, owalna pieczęć datująca: rok węża 3 (III 1857).
Scena ze sztuki sztuce „Kagamiyama Kokyo no Nishike".
STAN ZACHOWANIA
Stan bardzo dobry.
Utagawa Kuniyoshi (Igusa Magosaburō) -
Japoński malarz, uważany za ostatniego wielkiego twórcę ukiyo-e. Kształcił się u Kunisady Utagawy. Zajmował się drzeworytem i ilustratorstwem książkowym. Malował pejzaże, zwierzęta, sceny teatralne, zasłynął obrazkami przedstawiającymi żołnierzy.