NR 57

Utagawa Kuniyoshi (Igusa Magosaburō)

Kobieta z sandałem zori, 1857

Drzeworyt barwny, papier
32.50 x 23.50 cm

sygnatura w owalnym kartuszu Tashidama (Toyokuni ga), pieczęć aratame, owalna pieczęć datująca: rok węża 3 (III 1857).

Cena wywoławcza: 500 zł

CENA UZYSKANA: 500 zł

Scena ze sztuki sztuce „Kagamiyama Kokyo no Nishike".
STAN ZACHOWANIA
Stan bardzo dobry.
STAN ZACHOWANIA
Stan bardzo dobry.
Utagawa Kuniyoshi (Igusa Magosaburō) - Japoński malarz, uważany za ostatniego wielkiego twórcę ukiyo-e. Kształcił się u Kunisady Utagawy. Zajmował się drzeworytem i ilustratorstwem książkowym. Malował pejzaże, zwierzęta, sceny teatralne, zasłynął obrazkami przedstawiającymi żołnierzy.