NR 10
Olej, płótno
82.00 x 65.00 cm
sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski pracy
STAN ZACHOWANIA
Na blejtramie naklejka ramiarska formy Smolak w Krakowie.
Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) -
Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...