NR 10

Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016)

Ostatni znak zodiaku, 1993

Olej, płótno
82.00 x 65.00 cm

sygn. p.d.: J. Kraupe; na odwrocie opis autorski pracy

Cena wywoławcza: 6500 zł *
STAN ZACHOWANIA
Na blejtramie naklejka ramiarska formy Smolak w Krakowie.
STAN ZACHOWANIA
Janina Kraupe-Świderska (1921 - 2016) - Polska malarka współczesna; od 1957 związana z Grupą Krakowską. W twórczości Janiny Kraupe-Świderskiej zauważalny jest silny wpływ kultur Dalekiego Wschodu oraz zasad filozoficznych zen. Artystka poza malarstwem sztalugowym i ściennym zajmowała się grafiką, większość prac zawierała sceny surrealistyczne i abstrakcyjne z elementami astrologii i...