NR 14

Tadeusz Makowski (1882 - 1932)

Dzieci na podwórku, 1932

Akwarela, papier
24.50 x 33.00 cm

sygn. p.d.: Makowski

Cena wywoławcza: 60000 zł
Motyw bretońskiego podwórka pojawia się często w pracach artysty. Tu dodatkowym walorem jest subtelna kolorystyka.

Do pracy dołączona ekspertyza dr Stefanii Krzysztofowicz-Kozakowskiej, emerytowanej kustosz w Dziale Nowoczesnego polskiego Malarstwa i Rzeźby Muzeum Narodowego w Krakowie z dnia 28.02.2019 r.

Tadeusz Makowski (1882 - 1932) - Malarz i rysownik, jeden z najwybitniejszych twórców 1. połowy XX w.; studiował w ASP w Krakowie u J. Stanisławskiego i J. Mehoffera, odbył również studia filologiczne na UJ; w 1908 zamieszkał w Paryżu, gdzie związał się z École de Paris.