NR 16

Józef Męcina-Krzesz (1860 - 1934)

Kobieta z czerwonym woalu, przed 1918

olej, tektura
50.50 x 39.00 cm

sygnowany p.d.: J. Męcina-Krzesz; na odwrocie cena w koronach austriackich.

Cena wywoławcza: 12000 zł
Artysta malował obrazy o treści religijnej, historycznej oraz portrety. Te ostatnie przyniosły mu spora popularność. Jasna cera modelki kontrastuje z czerwienią muślinowego szala i ciemnym tłem. Józef Feliks Męcina-Krzesz (1860-1934) studiował w latach 1877-1884 w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie u Władysława Łuszczkiewicza i Floriana Cynka.

W latach 1882 -1884 był uczniem Jana Matejki.

Józef Męcina-Krzesz (1860 - 1934) -