NR 2

Jan Hrynkowski (1891 - 1971)

Martwa natura z Arbuzem, lata 60.

olej/tektura
31.00 x 39.00 cm

sygn. p.d.: j. hrynkowski

Cena wywoławcza: 5000 zł
PROWENIENCJA
Praca ze zbiorów rodziny artysty.
PROWENIENCJA
Jan Hrynkowski (1891 - 1971) -
​​Malarz, grafik, scenograf; związany z Formistami, był współzałożycielem Cechu Artystów Plastyków Jednoróg; początkowo pod wpływem ekspresjonizmu, malował kompozycje formistyczne, później wypracował pod wpływem koloryzmu indywidualny styl; w zakresie grafiki warsztatowej zajmowała go litografia, techniki metalowe, drzeworyt; uprawiał też...