NR 20

Jerzy Skarżyński (1924 - 2004)

Przechodzień-Zabójca III, 1982

Akwarela, ołówek, papier
49.00 x 22.50 cm

nie sygn. W p.d. rogu opis postaci.

Cena wywoławcza: 2000 zł
Kostium do przedstawienia „Nie-Boska komedia" Zygmunta Krasińskiego w reż. Zygmunta Hubnera (1983).
Jerzy Skarżyński (1924 - 2004) - Malarz, scenograf, ilustrator książek, rysownik komiksów, plakacista; mąż Lidii; współzałożyciel Grupy Młodych Plastyków (1942-47), Klubu Artystów (1948-49) i II Grupy Krakowskiej (1957); współtwórca tzw. krakowskiej szkoły scenograficznej.