NR 4
Portret kobiety w góralskiej chuście, 1908
Olej, płótno
47.00 x 47.00 cm
sygn. w obrębie kompozycji: Kochanemu Adasiowi Vlastimil 1908
PROWENIENCJA
Praca dedykowana prof. Adamowi Kleczkowskiemu (1883-1949), germaniście, profesorowi Uniwersytetu Poznańskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Vlastimil Hofmann (1881 - 1970) -
Malarz pochodzenia czeskiego, jeden z najwybitniejszych twórców polskich XX w., przedstawiciel symbolizmu; ealizował kompozycje religijno-symboliczne, historyczno-patriotyczne, pejzaże, portrety i autoportrety; zwracał uwagę na spokojny, wręcz liryczny oddźwięk kompozycji, osiągany stonowanymi zabiegami formalnymi, dzięki czemu stał się jednym z...