NR 4

Vlastimil Hofmann (1881 - 1970)

Portret kobiety w góralskiej chuście, 1908

Olej, płótno
47.00 x 47.00 cm

sygn. w obrębie kompozycji: Kochanemu Adasiowi Vlastimil 1908

Cena wywoławcza: 15000 zł *
PROWENIENCJA
Praca dedykowana prof. Adamowi Kleczkowskiemu (1883-1949), germaniście, profesorowi Uniwersytetu Poznańskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
PROWENIENCJA
Vlastimil Hofmann (1881 - 1970) - Malarz pochodzenia czeskiego, jeden z najwybitniejszych twórców polskich XX w., przedstawiciel symbolizmu; ealizował kompozycje religijno-symboliczne, historyczno-patriotyczne, pejzaże, portrety i autoportrety; zwracał uwagę na spokojny, wręcz liryczny oddźwięk kompozycji, osiągany stonowanymi zabiegami formalnymi, dzięki czemu stał się jednym z...