NR 40

Władysław Bielecki (1896 - 1943)

Ojców – ruiny zamku, lata 30. XX w.

Drzeworyt barwny
15.70 x 19.40 cm

nie sygn.

Cena wywoławcza: 600 zł
STAN ZACHOWANIA
Dobrze zachowana odbitka i kolory.
STAN ZACHOWANIA
Władysław Bielecki (1896 - 1943) -
Grafik, malarz i pedagog; studiował w Monachium; specjalizował się w drzeworycie barwnym, pozostając pod wpływem drzeworytu japońskiego i krakowskiej szkoły pejzażu; uprawiał drzeworyt i linoryt barwny, których tematami są najczęściej architektura i pejzaże; zagadnieniem absorbującym artystę były eksperymenty kolorystyczne i świetlne.