NR 45
Akwaforta, papier
7.80 x 20.50 cm
sygn. płyty p.d.
STAN ZACHOWANIA
Lekkie naddarcie po lewej stronie marginesu, bez szkody dla odbitki.
Eugenius Delacroix (1798 - 1863) -
Malarz francuski, przedstawiciel romantyzmu. Sztuki malarskiej uczył się u Pierre-Narcisse Guérina, pozostawał pod silnym wpływem malarstwa Rubensa. Jako sztandarowy malarz francuskiego romantyzmu, był porównywany do Ingresa,. W 1855, przy okazji wystawy światowej, stało się oczywiste, że Delacroix został odnowicielem malarstwa francuskiego, który nie...