NR 50

Juliusz Kossak (1824 - 1899)

Piotr Włost Dunin ze Skrzynna bierze Wołodara, księcia Przemyskiego w niewolę, 1900

Heliograwiura
54.50 x 43.50 cm

w l.d.: Nakładem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych we Lwowie; p.d.: Fotograwiura Paulsena w Wiedniu. Reprodukcja obrazu Juliusza Kossaka.

Cena wywoławcza: 400 zł
Grafika wydana przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych Członkom Swoim za rok 1900.
STAN ZACHOWANIA
Praca po konserwacji.
STAN ZACHOWANIA
Praca po konserwacji.
Juliusz Kossak (1824 - 1899) - Malarz, świetny akwarelista i rysownik, jeden z najważniejszych artystów okresu romantyzmu i historyzmu; w jego kompozycjach jednym z najważniejszych elementów był koń – artysta zresztą zwany był „malarzem koni”, malował sceny z polowań, stadniny; realizował sceny pejzażowo-rodzajowe, myśliwskie, kompozycje batalistyczne; chętnie malował portrety jeźdźców na koniach;...