NR 51
Marian Jednowski jako Don Basilio w sztuce Beaumarchais "Wesele Figara", 1904
Litografia
26.40 x 8.10 cm
Grafika z "Teka Melpomeny", teka autolitografii [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków 1904.
M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7.
Stanisław Kuczborski (1870 - 1911) -
Malarz, rysownik, karykaturzysta; związany z krakowską cyganerią początku XX w., był współzałożycielem kabaretu Zielony Balonik