NR 52

Stanisław Kuczborski (1870 - 1911)

Kotarbiński jako Scheylock w sztuce Szekspira „Kupiec wenecki”, 1904

Litografia
32.00 x 34.00 cm

sygn. pł. p.d.

Cena wywoławcza: 240 zł
Grafika z "Teka Melpomeny", teka autolitografii [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków 1904.
M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7.
Stanisław Kuczborski (1870 - 1911) - Malarz, rysownik, karykaturzysta; związany z krakowską cyganerią początku XX w., był współzałożycielem kabaretu Zielony Balonik