NR 52
Kotarbiński jako Scheylock w sztuce Szekspira „Kupiec wenecki”, 1904
Litografia
32.00 x 34.00 cm
sygn. pł. p.d.
Grafika z "Teka Melpomeny", teka autolitografii [karykatury artystów w rolach teatralnych], Kraków 1904.
M. Grońska, Grafika w książce, tece i albumie, Wrocław 1994, poz. 7.
Stanisław Kuczborski (1870 - 1911) -
Malarz, rysownik, karykaturzysta; związany z krakowską cyganerią początku XX w., był współzałożycielem kabaretu Zielony Balonik