NR 54

Leopold Lewicki (1906 - 1973)

Kobieta z papierosem, lata 60. XX w.

Linoryt na bibule
25.50 x 17.50 cm

sygn. oł. p.d.: L. Lewicki, śr. d. pieczątka zbioru graficznego Kędziorków; pieczęcie własnościowe także na odwrocie.

Cena wywoławcza: 1600 zł *
PROWENIENCJA
Grafika ze zbioru graficznego B. i C. Kędziorków
PROWENIENCJA
Leopold Lewicki (1906 - 1973) - Malarz, grafik; studiował w ASP w Krakowie (u u J. Mehoffera i J. Wojnarskiego) i w pracowni J. Pankiewicza w Paryżu; był współzałożycielem Grupy Krakowskiej (1932); od 1936 działał we Lwowie; jest autorem ekspresyjnych, groteskowych grafik o wymowie społecznej, a także aktów, portretów i pejzaży; we wczesnej twórczości łączył elementy ekspresji, abstrakcji, a nawet nadrealnej...