NR 59

Joan Miró (1893 - 1983)

Kompozycja III, 1972

Oryginalna litografia barwna
31.60 x 24.50 cm

Sygnowane nadrukiem na odwrocie: Joan Miro / Lithographie original.

Cena wywoławcza: 500 zł
Praca dołączona do monumentalnego wydawnictwa Raymond Queneau „Joan Miró. Lithographe", Mazo & Cie, Paryż 1972.
Joan Miró (1893 - 1983) -
Hiszpański malarz i rzeźbiarz; od 1924 tworzył obrazy z pogranicza surrealizmu, budowane z drobnych elementów abstr. (Karnawał arlekina, Osoba w nocy); zwolennik taszyzmu; uprawiał ceramikę artyst. i grafikę, projektował dekoracje i kostiumy teatr., tworzył plakaty.