NR 61

Napoleon Orda (1807 - 1883)

Zamek w Mirowie, 1883

Litografia
31.00 x 44.50 cm

sygn. pł. l.d. Rys z natury N. Orda, p.d.: Lit. W Lit. M. Fajansa w Warszawie.

Cena wywoławcza: 500 zł
Pod kompozycją tytuł oraz opisy w jęz. Polskim i francuskim; litografie wykonał Alojzy Misierowicz. Plansza z wydawnictwa Album Widoków Historycznych Polski, seria VII, Warszawa 1883. Ładny stan.
Napoleon Orda (1807 - 1883) -
Rysownik, malarz, pianista, kompozytor, działacz emigracyjny; jeden z ważniejszych twórców II połowy XIX w.