NR 68
Drzeworyt
33.50 x 54.80 cm
sygn.. oł. p. d.: Rzepiński 1964; tytuł. L. d.
Czesław Rzepiński (1905 - 1995) -
Malarz, rysownik i grafik, przedstawiciel koloryzmu; studiował w Krakowie u W. Weissa i F.S. Kowarskiego oraz w Paryżu u J. Pankiewicza; prawiał malarstwo sztalugowe, rysunek i grafikę; realizował głównie martwe natury i pejzaże, malował też kompozycje figuralne i portrety.