NR 70

Zofia Stankiewicz (1862 - 1955)

Warszawa, 1922

Litografia barwna, papier
26.50 x 36.50 cm

niektóre grafiki sygn. pł. p. d.: Z.S. lub pł. p d.: Z. S.

Cena wywoławcza: 3600 zł

Album 12 litografii barwnych; k. nlb. 1, pl. 12; druk i litografowanie Jan Cotty, Warszawa 1922.

M. Grońska, poz. 525.
STAN ZACHOWANIA
Grafiki w bardzo dobrym stanie, okładka oryginalna, ze śladami zawilgoceń, przetarć płótno pęknięte na długości 8 cm.

M. Grońska, poz. 525.
STAN ZACHOWANIA
Zofia Stankiewicz (1862 - 1955) - Graficzka, malarka, rysowniczka i ilustratorka, reprezentantka symbolizmu; ukończyła studia chemiczne w Charkowie; malarstwo studiowała w warszawskiej Szkole Rysunkowej (u W. Gersona) i w Académie Julian w Paryżu; jako ilustratorka współpracowała z warszawskimi czasopismami, m.in. z „Tygodnikiem Ilustrowanym”; od 1904 zajmowała się wyłącznie grafiką, zwłaszcza akwafortą