NR 78
Zamek krakowski od strony północnej, ok. 1860
Litografia tonowana
25.00 x 31.00 cm
sygn. płyty: w lewym dolnym rogu napis: Rys. z nat. H. Walter; p.d.: odbito w Litografii M. Salba; śr.d.: tytuł.
Cena wywoławcza:
280 zł
Plansza z „Album widoków Krakowa i jego okolic" [Henryk Walter], Kraków [ok. 1860]. Rysownik i litograf pochodzący i wykształcony we Francji. W latach 1853-1855 pracował, a od 1955-1958 kierował Zakładem Litograficznym Maksymiliana Fajansa w Warszawie jako główny wykonawca rysunków i litografii. Wędrówki po kraju dawały mu materiał do publikacji rysunków z widokami.
Po 1858 osiadł w Krakowie, pracował tam w Litografii „Czasu" oraz u Marcina Salba
STAN ZACHOWANIA
Na marginesie opis kolekcjonerski piórem.
STAN ZACHOWANIA
Henryk Walter -