NR 1

Stanisław Górski (1887 - 1955)

Dziewczyna w stroju krakowskim

Pastel, papier
68.00 x 50.00 cm

sygn.. p. d.: St Górski

Cena wywoławcza: 4500 zł

Stanisław Górski (1887 - 1955) -
Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, w 1909-14 u Józefa Pankiewicza, a w latach 1916-17 u Teodora Axentowicza. Wystawiał m.in. w TZSP w Warszawie. Malował sceny rodzajowe, portrety, pejzaże i studia portretowe górali. Po skończeniu Szkoły Przemysłowej w Krakowie (1908) studiował w tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych u Józefa Pankiewicza (w...