NR 10

Stanisław Witold Noakowski (1867 - 1928)

Gotycka sala, 1920

Tusz lawowany, pędzel, papier żeberkowy (Frangle)
36.50 x 50.00 cm

sygn. p.d. monogram wiązany SN.
Na odwrocie fragment rysunku akademickiego

Cena wywoławcza: 1600 zł

STAN ZACHOWANIA
praca po konserwacji.
STAN ZACHOWANIA
praca po konserwacji.
Stanisław Witold Noakowski (1867 - 1928) - Noakowski Stanisław Witold (1867-1928): malarz, rysownik, architekt, jeden z ważniejszych artystów przełomu XIX i XX w.; studiował w Petersburgu; pracował w Moskwie, m.in. w l. 1899-1918 był profesorem historii sztuki w Szkole Stroganowskiej, a od 1906 profesorem w Szkole Sztuk Pięknych; odbył liczne podróże artystyczne po Europie; po 1918 powrócił do Polski, od 1923 był profesorem...