NR 17

Witold Wagner (1983 - 1953)

Pejzaż z małego miasteczka, lata 20. XX wieku

Olej, sklejka
49.50 x 62.00 cm

sygnowany p.d.: Wagner W

Cena wywoławcza: 900 zł

Nastrojowy widok miasteczka na Pogórzu z plastycznie przedstawionymi domami i dominującym w przestrzeni kominem cegielni. Kompozycja zgeometryzowana, zapowiadająca rozwiązania polskiego art deco.
Witold Wagner (1983 - 1953) - Nauczyciel rysunku w krakowskich szkołach średnich. W 1914 był żołnierzem Legionów Polskich, w 1915 przydzielono go do Dyrekcji Inżynierii w Krakowie, jako rysownika. Mieszkał na krakowskim Podgórzu (Skwer Serkowskiego 15, dziś 9).