NR 2

Władysław Grudziński (1875 - 1942)

Chata nad rozlewiskiem, 1913

Olej, płótno
21.00 x 23.00 cm

sygn.. p.d.: W. Grudziński / 1913

Cena wywoławcza: 1800 zł

Władysław Grudziński (1875-1942) malarz-pejzażysta; skoligacony z Joanną Grudzińską, żoną Wielkiego Księcia Konstantego, powołany do armii carskiej trafił do szkoły artystycznej w Petersburgu.

Odbiorcami jego dzieł byli mieszkańcy Łodzi, ponieważ tam mieszkał marszand skupujący jego prace.
STAN ZACHOWANIA
Obraz zdublowany na płótnie.

STAN ZACHOWANIA
Obraz zdublowany na płótnie.
Władysław Grudziński (1875 - 1942) -