NR 20

Kacper Żelechowski (1863 - 1942)

Krakowska Panna Młoda, lata 30. XX w.

Olej, tektura
34.50 x 24.50 cm

sygn. śr.d.: K. Żelech.

Cena wywoławcza: 2500 zł

Kacper Żelechowski (1863 - 1942) -

Polski malarz, poeta, fotograf i pamiętnikarz.

W latach 1879-1888 i 1893-1894 studiował w Krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych był uczniem Jana Matejki na wydziale kompozycji, studiował także w Akademii monachijskiej w latach 1888-1890 pod kierunkiem Karla Rauppa.