NR 26

Maksymilian Fajans (1825 - 1890)

Tomasz Zan

Portret, litografia
30.00 x 22.00 cm

sygn.: z Fotografii rys. J.I.Kraszewski; lit. M.Fajans w Warszawie.

Cena wywoławcza: 320 zł
Grafika autorsta J. Eder.
Grafika autorsta J. Eder.
Maksymilian Fajans (1825 - 1890) -
Polski litograf, fotograf i rysownik żydowskiego pochodzenia, właściciel zakładu litograficzno-fotograficznego w Warszawie. Był bratem Maurycego Fajansa. W latach 1844–1849 uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u malarzy: Ksawerego Kaniewskiego, Jana Feliksa Piwarskiego i Rafała Hadziewicza. Był zainteresowany zwłaszcza litografią i...