NR 27

Portret Albrechta von Hallera (1708 – 1777), 1773

Akwaforta
27.00 x 20.00 cm

sygn. pł.: S.[igmund] Freudenbergen pinx. Bern; J.[oahnn] F.[riedrich] Bause sculps. Lips (Lipsk) 1773.

Cena wywoławcza: 200 zł

Grafika autorstwa Freudenbergena S.[igmunda],

Albrecht von Haller (1708 – 1777) szwajcarski lekarz, fizjolog, botanik i poeta. Jego wielotomowe dzieło „Elementa physiologiae corporis humani" wydawano do początku XX wieku. Wprowadził pojęcia medyczne: nadpobudliwość i nadwrażliwość.