NR 28

Leopold Gottlieb (1879 - 1934)

Legionista, 1916

Litografia barwna
19.40 x 25.00 cm

sygn. pł. p.d.: Kostiuchnówka, l.gottlieb, 5.5.916.

Cena wywoławcza: 400 zł

Leopold Gottlieb (1879 - 1934) -

Malarz, rysownik i grafik żydowskiego pochodzenia, jeden z ważniejszych twórców przełomu XIX i XX w.; brat Maurycego; studiował w ASP w Krakowie u J. Malczewskiego i T. Axentowicza, a następnie w Monachium i Paryżu; w 1904 osiedlił się w Paryżu i związał z École de Paris; był członkiem Grupy Pięciu (1905) i wiedeńskiego Hagenbundu (1920-30); w okresie I wojny światowej walczył w...