NR 30

Pejzaż z kamiennym mostem, 1649

Akwaforta
20.50 x 27.10 cm

sygn.. od lewej: AElsheimer inu:, W. Hollar fecit. 1649; F: van Wyngarde exc. Rytownik: Wenceslaus Hollar (Czech, Praga 1607–1677 Londyn), według kompozycji Adama Elsheimera (Niemiec, Frankfurt 1578–1610 Rzym); wydawca: Frans van den Wyngaerde (Flamand, Antwerpia 1614–1679 Antwerpia).

Cena wywoławcza: 500 zł
Grafika autorstwa Hollara Wenceslausa (1607-1677).

Pennington 1222 ii/ii; New Hollstein (Hollar part IV) 1041 II/II.