NR 31

Feliks Jasieński (1861 - 1929)

Portret arcybiskupa Canterbury Williama Warhama wg. Hansa Holbeina Młodszego, 1887

Akwaforta
48.50 x 38.50 cm

sygn. oł. p.d.: Jasiński.

Cena wywoławcza: 800 zł

Artysta otrzymał za grafikę na Salonie Paryskim 1888 roku, medal złoty I klasy.
Słownik Aartystów Polskich t. III, s.256.
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji
STAN ZACHOWANIA
Grafika po konserwacji
Feliks Jasieński (1861 - 1929) - Jasieński Feliks (ps. Manggha, 1861-1929): kolekcjoner, mecenas, krytyk artystyczny, publicysta; wiele podróżował: po Europie, Azji Mniejszej, Egipcie, do kraju powrócił w 1888; od 1901 mieszkał w Krakowie, gdzie jego mieszkanie stało się prawdziwym salonem artystycznym; początkowo gromadził sztukę Wschodu (m.in. jego kolekcja japońskich drzeworytów wywarła duży wpływ na malarzy...