NR 33

Franciszek Adam Jaźwiecki (1900 - 1946)

Biecz. Kościół i stare mury, 1933

Autolitografia, kreda, papier
29.00 x 37.00 cm

sygn. oł. p.d.: F.Jaźwiecki 1933

Cena wywoławcza: 400 zł

STAN ZACHOWANIA
Stan zachowania: grafika w papierowej koszulce, zaplamienie marginesów, odbitka bardzo dobra.
STAN ZACHOWANIA
Franciszek Adam Jaźwiecki (1900 - 1946) - Jaźwiecki Franciszek Adam (1900-46): malarz, grafik i rysownik; studiował w krakowskiej ASP; walczył w Legionach Polskich; w jego twórczości dominowała tematyka związana z I wojną światową; malował pejzaże, widoki architektoniczne, portrety; z technik graficznych preferował litografię (Biecz, 1933; Macierzyństwo, 1932; Polska Góra, 1937, teka 12 autolitografii).