NR 38

Józef Mehoffer (1869 - 1946)

Dziewczyna z Jednorożcem, 1903

Litografia barwna
38.50 x 28.50 cm

sygn. pł. l.d.: Józef Mehoffer, 1903. W dolnej części napisu wpis ołówkiem Józef Pankiewicz (autograf?).

Józef Mehoffer (1869 - 1946) -
Malarz, czołowy reprezentant sztuki Młodej Polski, jeden z najważniejszych artystów polskich, przedstawiciel symbolizmu i secesji; studiował prawo na UJ i malarstwo w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki) oraz École des Beaux-Arts i Academié Colarossi w Paryżu; pracował w Paryżu i Szwajcarii; odbył podróże...