NR 52

Michał Stachowicz (1768 - 1825)

Zwycięstwo pod Byczyną 1588

Miedzioryt
48.00 x 70.60 cm

sygn. pł.: Deli M.Stachowicz sculpsit: viennae

Cena wywoławcza: 2400 zł

Grafika wydana sumptem biskupa Michała Sołtyka (1740 – 1815), pisarza, kolekcjonera, administratora diecezji krakowskiej, dziekana kapituły krakowskiej, marszałek sandomierki konfederacji barskiej.
STAN ZACHOWANIA
grafika po konserwacji, uszkodzony l.g. wg. Bez szkody dla kompozycji.
STAN ZACHOWANIA
Michał Stachowicz (1768 - 1825) - Polski malarz i grafik epoki romantyzmu. Malował obrazy przedstawiające wydarzenia historyczne, sceny rodzajowe, portrety, obrazy religijne, malowidła ścienne,  był również litografem i ilustratorem, zajmował się również akwafortą.