NR 6

Alfons Karpiński (1875 - 1961)

Kwiaty, lata 30. XX w.

Pastel, gwasz, papier
40.00 x 60.00 cm

sygn.. l.d.: A. Karpiński oraz na odwrocie: mal. A. Karpiński, Kraków.

Alfons Karpiński (1875 - 1961) -
Malarz, jeden z najważniejszych artystów okresu secesji; studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie (był uczniem m.in. L. Wyczółkowskiego i J. Stanisławskiego), Monachium, Wiedniu i Paryżu; wiele podróżował; był członkiem m.in. Secesji wiedeńskiej oraz Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”; wystawiał m.in. w Monachium, Rzymie, Antwerpii, Brukseli,...