NR 63

Stanisław Wałach (1919 - 1983)

Pucheroki I, 1962

Linoryt
81.00 x 60.00 cm

sygn. oł. p.d.: St.Wałach.

Cena wywoławcza: 500 zł

PROWENIENCJA
Poniżej odbitki dedykacja okolicznościowa artysty dla dr Jana Mitarskiego.
STAN ZACHOWANIA
naddarcie marginesów, bez szkody dla kompozycji.
PROWENIENCJA
STAN ZACHOWANIA
Stanisław Wałach (1919 - 1983) - Malarz; w latach 1932-35 uczył się w Państwowej Szkole Sztuk Zdobniczych i Przemysłu Artystycznego; w 1938 rozpoczął studia w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, przerwane w czasie wojny; w latach 1941-43 uczył się w tzw. Kunstgewerbeschule; w 1945 powrócił na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie (studiował w w pracowni prof. J. Fedkowicza; jego twórczość obejmowała malarstwo...