NR 7

Edward Kokoszko (1900 - 1962)

Panorama Tatr, lata 30. XX w.

Olej, tektura
29.50 x 34.00 cm

sygn.. p.d.: Kokoszko

Cena wywoławcza: 2500 zł

Kokoszko studiował malarstwo w latach 1917-1920 w Miejskiej Szkole Rysunkowej w Warszawie u Miłosza Kotarbińskiego i Jana Kauzika, 1921-1922 w prywatnej szkole Konrada Krzyżanowskiego, 1926 w Szkole Sztuk Pięknych u Tadeusza Pruszkowskiego. Studiował grafikę u Władysława Skoczylasa. Członek Bractwa św. Łukasza.
STAN ZACHOWANIA
Na odwrocie pejzaż górski oraz naklejka wystawiennicza Instytutu Propagandy Sztuki z opisem i sygnaturą autora.
STAN ZACHOWANIA
Edward Kokoszko (1900 - 1962) - Kokoszko Edward (1900-62): malarz; studiował w warszawskiej Szkole Rysunkowej, w szkole K. Krzyżanowskiego i w Szkole Sztuk Pięknych (u T. Pruszkowskiego i M. Kotarbińskiego) i w Paryżu; był członkiem > Bractwa Świętego Łukasza i współzałożycielem spółdzielni „Ład” (1926); od 1929 wykładał w ASP w Warszawie (od 1947 profesor); realizował głównie pejzaże (Śnieg i drzewa, bd.; Fragment...